L.p.

Zasób

Opis

1

Dyktanda
http://www.dyktanda.net/

W serwisie edukacyjnym Dyktanda znajdziesz przygotowane specjalnie dla dzieci elektroniczne dyktanda, pomocne przy utrwalaniu zasad poprawnej pisowni. Są to ćwiczenia ortograficzne dla uczniów szkoły podstawowej. Ćwiczenia podzielone zostały na dwie grupy: klasy 1 - 3 oraz klasy 4 - 6. Istnieje również możliwość wyboru zakresu ćwicznia (rz i ż, ch i h oraz ó i u).

2

Testy
http://www.testy.dyktanda.net

W dziale Testy zamieszczone są testy ortograficzne przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. W pierwszym zadaniu należy wskazać prawidłową literkę występującą w wyrazie. Ten test nazwany jest "Słówka". Zastosowany jest podział na zakres ćwiczenia i tematykę.

3

World Wonders Project
http://www.google.com/intl/pl/culturalinstitute/worldwonders

Wirtualna podróż po zabytkach i światowych cudach natury już możliwa dzięki Google, który właśnie uruchomił portal World Wonders Project. Świątynia Herkulesa, starożytne Pompeje, Wersal, Stonehange, Stare Miasto Salamanki, Park Narodowy Kakadu – to tylko niektóre z zabytków i miejsc, które można oglądać.

4

Art Project
http://www.googleartproject.com/galleries/

Wirtualna wędrówka po muzeach świata, przydatna przy interpretacji dzieł sztuki (do wyboru - j. polski).

5

Matematyczne ZOO
http://www.matzoo.pl/

Serwis prezentuje materiał dla szkoły podstawowej podzielony na klasy. Te z kolei posiadają kategorie tematyczne prezentujące ważniejsze działy matematyczne.

6

Portal Edukacyjny Telewizji Polskiej
http://www.edu.tvp.pl/

Portal jest interaktywnym narzędziem TVP, skierowanym do uczniów szkół podstawowych klas IV-VI. Jego głównym celem jest przekazywanie informacji z wielu dziedzin nauki i kultury, inspirowanie do pogłębiania wiedzy, wspieranie cennych inicjatyw edukacyjnych z Polski i świata (na przykład: „Naukowcy zatrzymali światło…”, „Złoty medal dla Odyseuszy z Gdańska” czy „Dlaczego Europa zwróciła uwagę na pszczoły?”). Portal grupuje wiedzę w kategoriach tematycznych: język polski, języki obce, nauka i technologie, matematyka, historia, geografia, nauka o człowieku, kultura, przyroda. Każda kategoria obejmuje materiały wideo z najciekawszymi seriami edukacyjnymi Telewizji Polskiej oraz aktualne informacje z danej dziedziny.

7

Wychowanie komunikacyjne
http://www.wychowaniekomunikacyjne.org.pl/

Portal edukacyjny z wychowania komunikacyjnego. Serwis zawiera między innymi takie działy jak: pooglądaj z nami, uczymy się, gry, konkursy i quizy.

8

Scratch
http://scratch.mit.edu/

Ze Scratch, można układać (programować), gry, i animacje — i dzielić się nimi

z innymi on line. Scratch pomaga młodym ludziom uczyć się myśleć kreatywnie na miarę XXI wieku. Jest to projekt Lifelong Kindergarten Group at the MIT Media Lab i jest bezpłatny.

9

Toondoo
http://www.toondoo.com/

Wirtualny komiks. Komiks Toondoo może stworzyć każdy, bez względu na zdolności plastyczne. Są gotowe elementy (postacie, tła, chmurki) do wykorzystania. Estetyka i szybkość wykonania. Trzeba się najpierw zarejestrować.

10

GeoGebra Tube
http://spbierkowo.pl/wp-content/edukacja/internetowe-zasoby/geogebra.html

Polecane zasoby z GeoGebra Tube – gry, układanki, konstrukcje itp.

11

Klasoteka
http://www.klasoteka.pl

Bogaty materiał dla dzieci i uczniów od przedszkola, do klasy VI– ćwiczenia, zadania, gry, zabawy logiczne i edukacyjne (większość w j. angielskim).

12

GoAnimate
http://goanimate.com

Dzięki tej stronie można tworzyć rozmaite historyjki. Taką kreatywną zabawę umożliwia bogaty zbiór animacji dostępny dla każdego zalogowanego użytkownika.

13

NinaTeka
http://ninateka.pl/edu

Znajdziesz tu materiały audiowizualne, które pomogą Ci wkroczyć w świat mediów, filmu, animacji oraz kultury i sztuki. Jest to pierwsza tego typu multimedialna biblioteka edukacyjna w Polsce. Oglądaj, słuchaj i ucz się!

14

Kultura w sieci dla dzieci
http://kula.gov.pl/

Ciekawie o niektórych polskich miastach.

15

Dbaj o Fejs
http://www.dbajofejs.pl/

Przygody Fejsmena - Superbohatera. Rady na temat bezpiecznego użytkowania Internetu.

16

Sieciaki
http://www.sieciaki.pl/

Poznaj bezpieczny Internet, Gry, quizy, komiksy.

17

Aplikacje
http://learningapps.org/index.php?overview&s=&category=0&tool=

Bogaty wybór gotowych aplikacji w j. polskim umożliwiających zdobywanie wiedzy z różnych dziedzin (szkolnych przedmiotów), jej utrwalanie i sprawdzanie . Możliwość tworzenia własnych aplikacji.

18

PisuPisu
http://pisupisu.pl/

Na jego łamach najmłodsze dzieci mogą śmiało podjąć się nauki literek i pisania na klawiaturze. Starsze - usprawnić pisanie korzystając z przygotowanych w tym celu zabaw, mogą również sprawdzić szybkość, z jaką piszą przy użyciu klawiatury. Są także oryginalne bajki i zabawy słowne pomagające w nauce czytania.

19

EkoDzieciaki
http://ekodzieciaki.mos.gov.pl/

Na stronie Ministerstwa Środowiska dla dzieci gry, puzzle, zagadki i ciekawostki w formie zabawy wprowadzają najmłodszych - dzieci od 3 do 11 lat - w świat przyrody i ekologii.

20

Owoce w Szkole
http://www.owocewszkole.org/gry-10

Owocowe gry ze strony programu „Owoce w szkole”.

21

Necio
http://www.necio.pl/

Projekt edukacyjny dla dzieci młodszych (4-6 lat) poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu.

22

Kolorowanki
http://www.kolorowankionline.net

Wielka księga kolorowanek online dla każdego.

23

Matematyka i informatyka
http://www.sp114.edu.pl/uczniow/matematyka/index.html

Serwis dla uczniów klas 4, 5, 6 szkoły podstawowej. Testy, krzyżówki, gry i zabawy.

24

e-podręczniki
http://www.epodreczniki.pl/begin/

Podręcznik dla najmłodszych to niezwykły świat ludzi i Zgrzyciaków, które pomogą dzieciom w zgłębianiu tajemnic, rozwiązywaniu zagadek i zadań.Starsi uczniowie znajdą e-podręczniki do języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, przyrody, matematyki, zajęć komputerowych i informatyki, biologii, geografii, fizyki, chemii, edukacji dla bezpieczeństwa. A w nich mnóstwo zadań interaktywnych, krzyżówek, filmików. Będą wirtualne podróże i eksperymenty.

25

Squla
https://www.squla.pl/

Squla to platforma edukacyjna, której głównym celem jest nauka
przez zabawę. Zawiera gry i quizy ze wszystkich przedmiotów dla
klas 1-6 zgodne z programem Ministerstwa Edukacji.