Medale dla szkoły w Bierkowie (zdjęcia)

Medale dla szkoły w Bierkowie (zdjęcia)

maz

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

W uroczystościach święta Patrona Szkoły w Bierkowie brał również udział Jarosław Kalinowski, poseł do Parlamentu Europejskiego.
1/18
przejdź do galerii

W uroczystościach święta Patrona Szkoły w Bierkowie brał również udział Jarosław Kalinowski, poseł do Parlamentu Europejskiego. ©Szkoła

„Szkoła w Bierkowie jest wspaniałym centrum i bijącym sercem prawdziwej społecznej rodziny” – napisał Jarosław Kalinowski w szkolnej kronice.
W sobotę (16 kwietnia) Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Bierkowie miała swój wielki dzień. Święto Patrona Szkoły zgromadziło liczne grono gości. Gminę Słupsk, do której należy ta placówka, reprezentowała - wójt Barbara Dykier, powiat słupski - starosta Zdzisław Kołodziejski. Gościem specjalnym był Jarosław Kalinowski, poseł do Parlamentu Europejskiego. Przybyli również radni z obwodu szkoły, sołtysi, przedstawiciele ODN w Słupsku, dyrektorzy szkół Gminy Słupsk, miejscowi przedsiębiorcy, mieszkańcy i rodzice.


Było to święto całej społeczności uczniowskiej. Wielkim wydarzeniem podczas uroczystości było otrzymanie z rąk euro deputowanego Jarosława Kalinowskiego ważnych wyróżnień. Sztandar szkoły były premier udekorował Medalem im. Wincentego Witosa. Dyrektor szkoły Grażyna Rożnowska otrzymała Medal Złotej Koniczynki.

- Nasz sztandar jest darem serca mieszkańców i społeczności lokalnej – podkreślała w swoim wystąpieniu dyrektor Rożnowska.

SP w Bierkowie imię Wincentego Witosa szkoła nosi od 1987 r. Bierkowską placówkę i jej dyrektora do przyznanych nagród nominowało Starostwo Powiatowe w Słupsku. M.in. za to, że w tej szkole w sposób wyjątkowy łączy się tradycje z nowoczesnością. Tu od lat realizuje się innowację pedagogiczną: „Dziedzictwo kulturowe w regionie – Kraina w Kratę – moją Małą Ojczyzną”. Szkoła posiada unikatową kolekcję modeli chat szachulcowych wykonanych przez uczniów i ich rodziny.

Uroczystość poprzedziła wzniosła chwila powitania chlebem w progach szkoły premiera Jarosława Kalinowskiego. Następnie goście i uczniowie złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą Wincentego Witosa ufundowaną i osobiście odsłoniętą w 2000 r. przez Jarosława Kalinowskiego. Dla premiera był to więc sentymentalny powrót do Bierkowa. Wtedy to w kronice szkoły premier napisał - „ Dzielcie serca jak chleb”. To przesłanie w bierkowskiej szkole jest jak najbardziej aktualne. Uroczystość miała wyjątkową oprawę plastyczną i artystyczną. Dzieci rozczuliły serca zgromadzonych gości swym śpiewem, tańcem i recytacją oraz grą na gitarach. Podczas uroczystości rozstrzygnięto VIII edycję Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły Wincentym Witosie. Wyróżnieni uczniowie nagrody otrzymali z rąk dyrektora szkoły Grażyny Rożnowskiej i premiera Jarosława Kalinowskiego. Tegoroczny Dzień Otwartej Szkoły w Bierkowie i Święto Patrona na stałe wpisały się w karty historii szkoły.

Przeczytaj inne artykuły na gp24.pl:Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

GP24 poleca

Ostatnie dni głosowania w plebiscycie SuperPrzedszkolaki!

Ostatnie dni głosowania w plebiscycie SuperPrzedszkolaki!

Hipokrates 2016. Oddaj głos na swojego ulubionego lekarza, pielęgniarkę lub przychodnię

Hipokrates 2016. Oddaj głos na swojego ulubionego lekarza, pielęgniarkę lub przychodnię

Wejdź i zobacz gdzie zjeść, pobawić się i spędzić czas na Pomorzu

Wejdź i zobacz gdzie zjeść, pobawić się i spędzić czas na Pomorzu