W minionym tygodniu na j.angielskim

Zakodowane Koty
Klasy I-III obchodziły w tym tygodniu na j.angielskim Dzień Kota. Dzieci poznały nowe słownictwo i rozpoczęły przygodę z kodowaniem ozobotów. W ramach zadań z ogólnopolskiego projektu Uczymy Dzieci Programować uczniowie wykonali ozobotowe kotki i poznali komendy: fast, slow i turn.

Adverbs – Przysłówki
Uczniowie klasy VII utrwalali w minionym tygodniu przysłówki w j.angielskim. Wspólnie tworzyliśmy zdania o sławnych tego świata, korzystaliśmy z platformy edukacyjnej i pracowaliśmy z ozobotem.

Flipping classroom
Flipping clasroom to lekcja „do góry nogami”. W minionym tygodniu tą metodą pracowaliśmy na j.angielskim wspólnie z czwartoklasistami. Uczniowie do lekcji przygotowali się samodzielnie w domu. Ich zadaniem było wykonanie plakatów o ubraniach i zapoznanie się ze słownictwem, które będzie nam potrzebne. Na lekcji wspólnie utrwalalismy słownictwo i umówiliśmy przygotowane prace. Następnie uczniowie odczytując współrzędne kodowali obrazek, było to oczywiście jedno z ubrań. Na koniec pracowaliśmy na platformie edukacyjnej www.quizlet.com gdzie uczniowie sprawdzili nabytą wiedzę w praktyce.

Prowadzenie wszystkich zajęć i komentarze
p. K. Włoch-Czapiewska