V Gminna Spartakiada Strażacka

W dniu 15.02.2020 r. odbyła się V Gminna Spartakiada Strażacka. Gospodarzem imprezy była nasza szkoła pod przewodnictwem Pana Dyrektora – Krzysztofa Plebanka. Udział w niej wzięło 90 uczestników. Byli to strażacy z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Gminy Słupsk oraz przedstawiciele szkół. Głównym prowadzącym imprezę był Komendant Gminny – Druh Andrzej Małyszka. Naszymi gośćmi byli również Zastępca Wójta Gminy Słupsk – Pan Adam Jaśkiewicz oraz prezesi drużyn OSP i opiekunowie z poszczególnych szkół. Na trybunach nie zabrakło także kibiców w różnym wieku.

Uczestnicy wzięli udział w kilku konkurencjach sportowych, w których zauważyć mogliśmy elementy występujące w pracy strażaka. Młodzi strażacy zmagali się między innymi w biegu z drabiną, ubierali się w strój strażacki, przechodzili pod przeszkodami, łączyli odcinki węża pożarniczego. Na koniec każdy uczestnik miał okazję zobaczyć oraz zatańczyć popularną zumbę strażacką. Dzieci z naszej szkoły po raz kolejny pokazały, że potrafią się świetnie bawić i czują ducha zdrowej rywalizacji. Wszystkie drużyny zajęły zaszczytne pierwsze miejsce.

Dodatkową atrakcją był prezentowany przez starszych druhów sprzęt. Każdy uczestnik imprezy miał szansę założyć hełm i mundur strażacki, zobaczyć z bliska sprzęt do pokazu udzielania pierwszej pomocy, a nawet potrzymać prawdziwy wąż pożarniczy.

Spartakiada strażacka z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu będzie nas jeszcze więcej. Za dobrą zabawę dziękujemy!