Zabawy szkolne

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 27 stycznia, 2018

Karnawał 2018 r.

Data: 9 grudnia, 2017

Ostatnio w kl.III

Święto Pluszowego Misia

Pluszowe misie bardzo lubią swoje święto. W tym dniu wspomina się wszystkie misie z bajek, baśni czy filmów rysunkowych. Dzieci przynoszą swoje ulubione maskotki, wykonują ich portrety lub same szyją z różnych materiałów. Takie własnoręcznie wykonane zabawki są potem najwierniejszymi towarzyszami zabaw. Uczniowie z klasy III starali się wykonać takie właśnie prace według własnego pomysłu.


Andrzejkowe wróżby

Dzieci z klasy III nie mogły się doczekać andrzejkowych wróżb. Tym razem uczniowie sami przygotowali wróżby. Chcieli dowiedzieć się, co ciekawego je czeka w najbliższym roku? Każdą wróżbę przyjmowały ze śmiechem i radością. Niech się spełnią tylko te najlepsze.

Witaj Mikołaju!

Przychodzi czas, kiedy 6 grudnia wszyscy czekają na św. Mikołaja. Dzieci z klasy III bardzo chętnie obdarowują się prezentami z tej okazji. Pomocnicy Mikołaja z wielką ochotą przekazywali przygotowane niespodzianki . Było widać uśmiech na twarzach dzieci. Teraz będą czekać na niespodzianki pod bożonarodzeniowym drzewkiem. Życzymy im cierpliwości.

Komentarze
p. D Szczutkowska

Data: 4 grudnia, 2017

Wróżby w przedszkolu

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że ten dzień otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. Zaś dziś ANDRZEJKI są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się w czwartek 30 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Zabawa rozpoczęła się rzutem monetą do wody, aby spełniły się marzenia. Dzieci miały możliwość poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie….

Organizacja i przebieg zajęć i komentarz
p. M. Chojnacka