Światowy Dzień Pluszowego Misia

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 9 grudnia, 2017

Ostatnio w kl.III

Święto Pluszowego Misia

Pluszowe misie bardzo lubią swoje święto. W tym dniu wspomina się wszystkie misie z bajek, baśni czy filmów rysunkowych. Dzieci przynoszą swoje ulubione maskotki, wykonują ich portrety lub same szyją z różnych materiałów. Takie własnoręcznie wykonane zabawki są potem najwierniejszymi towarzyszami zabaw. Uczniowie z klasy III starali się wykonać takie właśnie prace według własnego pomysłu.


Andrzejkowe wróżby

Dzieci z klasy III nie mogły się doczekać andrzejkowych wróżb. Tym razem uczniowie sami przygotowali wróżby. Chcieli dowiedzieć się, co ciekawego je czeka w najbliższym roku? Każdą wróżbę przyjmowały ze śmiechem i radością. Niech się spełnią tylko te najlepsze.

Witaj Mikołaju!

Przychodzi czas, kiedy 6 grudnia wszyscy czekają na św. Mikołaja. Dzieci z klasy III bardzo chętnie obdarowują się prezentami z tej okazji. Pomocnicy Mikołaja z wielką ochotą przekazywali przygotowane niespodzianki . Było widać uśmiech na twarzach dzieci. Teraz będą czekać na niespodzianki pod bożonarodzeniowym drzewkiem. Życzymy im cierpliwości.

Komentarze
p. D Szczutkowska

Data: 29 listopada, 2017

Misiowy dzień w „zerówce”

W dniu 24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły „Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia przedszkolaki przyniosły swoje ulubione i ukochane pluszaki. Wspólnie z młodszą grupą przedszkolną ulepiliśmy misie z tzw. „śniegu bezglutenowego”. Następnie zrobiliśmy sobie wesołe zdjęcia w misiowej fotobutce. Ponadto Biedronki uroczyście odśpiewały „sto lat” i złożyły życzenia wszystkim misiom „obecnym” tego dnia w naszej sali. Dzieci z „zerówki” rozwiązały też misowe zadania i zagadki. Ich wielki trud został nagrodzony słodkim upominkiem. Jesteśmy pewni, że ten dzień zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. K. Walicha

Data: 26 listopada, 2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia – 2017 r.

W piątek obchodziliśmy (w P.P.)  Dzień Pluszowego Misia. Było wiele zabaw i konkursów m. in.: konkurs wiedzy o misiach, rozpoznawanie melodii znanych piosenek, zabawy z pluszakami, kolorowanie wybranych obrazków, misiowe puzzle, memory obrazkowe, rozpoznawanie kolorów misiów oraz tańce. Przedszkolaki bawiły się również z kl. „0” i lepiły misie z delikatnej masy. Na koniec grupa „Pluszaków” przygotowała sobie kanapki z twarzyczkami misiów . Ten dzień był bardzo świąteczny.

Organizacja zajęć i komentarz
p. M. Chojnacka