Dzień Świętego Patryka

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 17 marca, 2018

St. Patrick’s Day!

Na piątkowych lekcjach j.angielskiego było zielono. Uczniowie poznali historię św. Patryka i tradycje związane z tym świętem. Zaprzyjaźniliśmy się z irlandzkim skrzatem, szukaliśmy złotych monet, rozwiązywaliśmy zagadki ukryte w QR kodach, słuchaliśmy irlandzkich piosenek. To były interesujące, zielone lekcje.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. K. Włoch-Czapiewska

Data: 19 marca, 2017

Happy St. Patrick’ s Day!

Dzień 17 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Św. Patryka. Jest to święto kultury irlandzkiej. Podczas lekcji języka angielskiego, nasi uczniowie mieli okazję poznać historię Patryka, patrona Irlandczyków. Uczniowie dowiedzieli się również jak wygląda irlandzka flaga, godło i jakie symbole są charakterystyczne dla tego zielonego kraju. W trakcie lekcji poznali również Leprechauna– irlandzkiego skrzata strzegącego złota. Na tym atrakcje się nie skończyły, kolejnym zadaniem było znalezienie przez uczniów złotych monet ukrytych w klasie, a słownictwo znajdujące się na monetach uczniowie musieli wykorzystać na specjalnie dla nich przygotowanych kartach pracy. Dla najmłodszych nie zabrakło także kolorowanek. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. To był udany, zielony dzień☘.
Prowadzenie zajęć i komentarz
p. K. Włoch-Czapiewska
Data: 18 marca, 2014

St.Patrick’s Day!

Tradycją obchodów Dnia Św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, nic więc dziwnego że w naszej szkole zarówno nauczycielka jak i wszyscy uczniowie II oddziału przedszkolnego stawili się ubrani właśnie w kolorze GREEN. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń.Głównym symbolem święta jest shamrock (zobacz→), która jest także jednym z symboli związanych tradycyjnie z Irlandią.Nasze przedszkolaki świetnie bawiły się w czasie zajęć języka angielskiego poświęconych właśnie św.Patrykowi, co najlepiej obrazują poniższe zdjęcia. Dzień Św. Patryka znalazł się również w programie edukacyjnym klasy II. Drugoklasiści bardzo szybko przyswoili sobie nowe słownictwo i pełni zapału wykonali prace plastyczne.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. K. Włoch Czapiewska