Święta Naszej Szkoły

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 22 maja, 2017

Dzień Otwartej Szkoły i Święto Patrona Szkoły – 2017 r.

Już od wielu lat w naszej szkole organizowany jest Dzień Otwartej Szkoły i Święto Patrona Szkoły, Wincentego Witosa. Tak też było i w tym roku 20 maja 2017 r. Uczniowie od rana mieli różne atrakcje. Mogli zwiedzać wystawę przygotowaną przez panią Katarzynę Leończyk pt.: „Z przeszłością w przyszłość”. Dzięki pani Luisie Sikorskiej uczestniczyli w pokazie pierwszej pomocy. Mogli wziąć udział w zabawach w gry planszowe , przygotowane przez pana Macieja Wierzchnickiego. Gość, pan Sławomir Włoch, zaproszony przez panią Karolinę Włoch – Czapiewską, zaprezentował wystawę numizmatyczną pt.: „Monety Zygmunta III Wazy”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o monetach i ich historii. Była również gra w kalambury, podczas której zgadywały przysłowia za pomocą gestu. Mogły również zajrzeć do naszych szkolnych kronik, podczas wystawy w szkolnej bibliotece. Pani Daria Bugajska przedstawiła film pt.: „Moje przedszkole – Moja Szkoła”, w którym prezentowała osiągnięcia plastyczne , artystyczne uczniów, to w jaki sposób nasza szkoła się rozwija, a wraz z nią nasi uczniowie. Tradycyjnie w tym dniu zostały wręczone nagrody uczniom, którzy brali udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Patronie Naszej Szkoły. Pani Dyrektor Grażyna Rożnowska wraz z panem Maciejem Wierzchnickim – nauczycielem historii nagrodzili najlepszych. W tym dniu nasi uczniowie zaprezentowali również swoje talenty. Zespoły muzyczne śpiewały piosenki w języku niemieckim i angielskim. Grupa taneczna z klas I – II zaprezentowała na scenie – polkę, grupa  z klas IV – VI fantastyczny taniec LATINO – MIX. Epuna Gonzales, z klasy V, pięknie recytowała wiersz w języku angielskim , Ola Kunkel – w języku kaszubskim, a Jakub Gruszewski wiersz „ Straszny sen”. Pojawiło się również krótkie przedstawienie teatralne pt.: „O biednym wilku i przebiegłym Zielonym Kapturku” w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Agnieszki Domina – Jasińskiej .Uczniowie z klasy V, Igor i Darek, zagrali utwór na gitarach – pt.: „Panie Janie”. Po występach artystycznych przyszedł czas na rozgrywki sportowe , w których wzięli udział uczniowie klas IV – VI, na szkolnym Orliku, pod kierunkiem pana Grzegorza Klina. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Dzięki Radzie Rodziców i rodzicom uczniów z poszczególnych klas oraz przedszkola, dzieci zostały poczęstowane pysznym ciastem, a na zakończenie tego wyjątkowego dnia były naleśniki. Dzień był pełen atrakcji. Licznie odwiedzili nas rodzice z dziećmi. Wszyscy wróciliśmy do domów pełni miłych wrażeń. Do zobaczenia za rok!

Komentarz:
Opiekunki Samorządu Szkolnego
p. D. Szczutkowska
p. I. Sikorska

Data: 19 kwietnia, 2016

Dzień Otwartej Szkoły i Święto Patrona

W sobotę 16.04.2016 r. w Dniu Otwartej Szkoły obchodziliśmy także Święto Patrona Szkoły. Był to dla nas ważny i wielki dzień, który zgromadził liczne grono gości. Gościem specjalnym był poseł do Parlamentu Europejskiego – były wicepremier p. Jarosław Kalinowski. Gminę Słupsk reprezentowała – wójt p. Barbara Dykier, Starostwo Powiatowe – starosta p. Zdzisław Kołodziejski. Przybyli radni z obwodu szkoły, sołtysi, przedstawiciele ODN w Słupsku, dyrektorzy szkół Gminy Słupsk, miejscowi przedsiębiorcy, mieszkańcy, ks. proboszcz i rodzice. Było to święto całej społeczności uczniowskiej. Gości, w progach naszej szkoły  przywitaliśmy bardzo serdecznie, po staropolsku – chlebem. Podczas uroczystości otrzymaliśmy z rąk wicepremiera niezwykłe wyróżnienia. Sztandar szkoły udekorowany został Medalem im. Wincentego Witosa, a dyrektor – p. Grażyna Rożnowska otrzymała Medal Złotej Koniczynki. Uroczystość miała wyjątkową oprawę plastyczną i artystyczną. Dzieci rozczuliły serca zgromadzonych gości swym śpiewem, tańcem i recytacją oraz grą na gitarach. Podczas uroczystości rozstrzygnięto VIII edycję Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły Wincentym Witosie. Miejsce III zdobyła Klaudia Kilanowska , siostry Joanna i Katarzyna Wietrzyńskie – miejsce II, a ucz. kl. VI Aleksandra Kunkel zdobyła – miejsce I. Tegoroczny Dzień Otwartej Szkoły i Święto Patrona na stałe wpisały się w karty historii naszej szkoły.

List gratulacyjny →

Podziękowania →

 

Data: 27 kwietnia, 2015

Dzień Otwartej Szkoły i Przedszkola

To była wyjątkowa sobota! Dnia 25.04.2015 r. nasza szkolna społeczność zorganizowała Dzień Otwartej Szkoły i Przedszkola.  Wspólnie milo i ciekawie spędziliśmy czas. Działo się wiele – co zostało upamiętnione na fotografiach.  Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc organizacyjną – kanapki, ciastka i ciasta bardzo dzieciom smakowały.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i liczną obecność.

W imieniu Dyrekcji Szkoły, Grona Nauczycielskiego
Karolina Włoch-Czapiewska i Agnieszka Domina-Jasińska
wraz z Samorządem Szkolnym