Ostatnia aktualizacja strony dnia 21.05.2018 roku.

Zajęcia

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 29 marca, 2018

Przedświąteczne dekoracje przedszkolaków

Przed świętami w przedszkolu odbyły się WARSZTATY WIELKANOCNE z udziałem rodziców. Był bieg z jajkiem na łyżce, konkurs najszybszego obierania jajek, zabawa „Jajeczko od kurki” oraz szukanie pisanek z niespodzianką, którą przygotował zajączek. Po garści zabaw przedszkolaki wraz z rodzicami zabrali się do przygotowania wielkanocnego koszyczka, baranka oraz zajączka. Było wiele zabawy, śmiechu oraz pracy.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. M. Chojnacka

Data: 17 marca, 2018

Ostatnio w przedszkolu

DINOZAUR Z WYKOPALISK

Każdy dzień w przedszkolu jest pełen radości i niespodzianek, a także okazją do zdobywania wiedzy o świecie. W tym tygodniu PLUSZAKI miały okazję poznać stworzenia, które tysiące lat temu zamieszkiwały Ziemię. Dzieci były bardzo zainteresowane DINOZAURAMI, chętnie słuchały różnych ciekawostek, oglądały książki, albumy. Kolorowały wybrane dinozaury, rysowały swoje własne, wycinały sylwety dinozaurów z papieru. Uwiecznieniem zajęć była zabawa w paleontologa. Mali odkrywcy szukali ukrytych w piasku kości dinozaura, oczyszczali je pędzelkami, a następnie układali na szablonie. To były ciekawe i pełne wrażeń doświadczenia.

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

8 MARCA – to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z Punktu Przedszkolnego złożyli życzenia dziewczynkom, swojej Pani oraz Pani Dyrektor Grażynie Rożnowskiej. Nie obyło się bez drobnych słodkości i własnoręcznie wykonanych przez chłopców naszyjników. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani – byli przemili, uczynni i sympatyczni. Wychowawczyni i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, upominki i promienny uśmiech…

Prowadzenie zajęć i komentarze
p. M. Chojnacka

Data: 11 marca, 2018

Kosmiczna podróż przedszkolaków

KOSMOS jest miejscem fascynującym i tajemniczym. W ubiegłym tygodniu przedszkolaki mogły się o tym przekonać. Wprowadzeniem do tematyki była rozmowa o naszym miejscu we wszechświecie i poszukiwanie odpowiedzi na pytania: Jak nazywa się miejscowość, kraj, kontynent oraz planeta, na którym mieszkamy? Gdzie znajduje się nasza planeta? Co to jest kosmos? i Czy jesteśmy w nim sami?

Pluszaki zdobywały wiadomości dotyczące układu słonecznego, poznawały nazwy planet, porównywały ich wielkość, poznawały kolejność ich ułożenia na orbitach. Przeglądały książki, czasopisma związane z kosmosem. Poznały wiele ciekawych opowiadań i wierszy, np.: „Kosmiczna przygoda Mikołaja”, „Ufoludki”, „Urodziny dziadka”, rozwiązywały zagadki i bawiły się przy piosence “Trzej kosmici”. Mieli także możliwość posłuchać odgłośów kosmosu.Podczas zajęć plastycznych stworzyły własne ufoludki, galktykę w słoiku oraz rakietę 3D. Podsumowaniem tygodnia kosmicznego było zdobycie przez przedszkolaków „ODZNAKI MAŁEGO KOSMONAUTY” co nie było łatwym zadaniem.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. M. Chojnacka