Zajęcia

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 18 czerwca, 2018

Numery alarmowe u przedszkolaków

Już za kilka dni rozpoczynają się wakacje, dlatego też na ostatnich zajęciach dzieci z Punktu Przedszkolnego zostały zapoznane z numerami alarmowymi oraz z jednym z haseł naszej szkoły BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM . Przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące straży pożarnej, pogotowia oraz policji. Dobierały w pary numer alarmowy z pojazdem służb oraz osoby pracujące w nich. Wysłuchały wiersza A. Bober ” Bezpieczne wakacje” oraz nauczyli się krótkiej piosenki zespołu Śpiewające Brzdące ” 112 NUMER ALARMOWY” tym samym poznając uniwersalny numer ratunkowy. A na koniec bardzo dobrze odnaleźli się w zabawie „Zgłoszenia”, gdzie musieli wcielić się w rolę dyspozytora oraz osoby poszkodowanej lub świadka jakiegoś zdarzenia. Mam nadzieję, że te zajęcia były dla dzieci interesujące i w razie kłopotów będą wiedziały co trzeba zrobić.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. M. Chojnacka

Data: 12 czerwca, 2018

Sensoplastyka w przedszkolu

Sensoplastyka to typ zajęć rozwojowych dla dzieci. Celem prowadzonych warsztatów jest wspieranie rozwoju kompetencji interpersonalnych dzieci poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym. Materiały sensoryczne wykorzystywane na zajęciach wpływają na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, smaku i słuchu. W trakcie zajęć dziecko ma kontakt tylko z produktami spożywczymi, które są obecne w jego codziennym życiu. W takich twórczych warsztatach wzięło udział całe nasze przedszkole. Dzieci tworzyły masy wg własnego pomysłu. Najczęściej z mąki, oleju, barwnika spożywczego i płatków owsianych powstawał „miód”. Nie zabrakło również różnych ciast, ciągutków i kulek, które mogły powstać tylko w umysłach twórczych dzieci.

Przygotowanie i prowadzenie zajęć:
p. M. Chojnacka
p. K. Walicha (komentarz)

Data: 29 marca, 2018

Przedświąteczne dekoracje przedszkolaków

Przed świętami w przedszkolu odbyły się WARSZTATY WIELKANOCNE z udziałem rodziców. Był bieg z jajkiem na łyżce, konkurs najszybszego obierania jajek, zabawa „Jajeczko od kurki” oraz szukanie pisanek z niespodzianką, którą przygotował zajączek. Po garści zabaw przedszkolaki wraz z rodzicami zabrali się do przygotowania wielkanocnego koszyczka, baranka oraz zajączka. Było wiele zabawy, śmiechu oraz pracy.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. M. Chojnacka