Ostatnia aktualizacja strony dnia 21.05.2018 roku.

historia

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 28 lutego, 2018

Interaktywne powtórzenie wiadomości na historii i społeczeństwie

Na lekcji historii i społeczeństwa w klasie V miało miejsce powtórzenie wiadomości. Tym razem wykorzystaliśmy do tego celu zadania interaktywne, które uczniowie rozwiązywali na tablicy multimedialnej. Zabawa połączona z nauką spowodowała, iż lekcja zestawiająca poznany materiał stała się przyjemna i bardziej interesująca. Zresztą efekty naszej pracy zweryfikuje zbliżający się sprawdzian………., do którego cała klasa, po takich zajęciach, będzie dobrze przygotowana.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. M. Wierzchnicki

Data: 4 października, 2017

Lekcja historii w Muzeum Książąt Pomorskich w Słupsku

Dnia 4 października, uczniowie kl. IV i V odbyli ciekawą lekcję historii. Gościliśmy w Muzeum Książąt Pomorskich w Słupsku na otwarciu wystawy „II wojna światowa w zbiorach słupskich kolekcjonerów”. Wystawa została zorganizowana z okazji 45-lecia Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Słupsku. Uczniowie mogli podziwiać pamiątki pozostałe z czasów II wojny światowej m.in. ordery, medale, monety czy oryginalne dokumenty. Była to ciekawa i pouczająca lekcja historii.

Organizacja i opieka:
p. K. Włoch – Czapiewska (komentarz)
p. D. Bugajska
p. M. Wierzchnicki

Data: 24 kwietnia, 2016

Legendy historyczne

Na lekcji historii i społeczeństwa uczniowie klasy IV poznawali legendy dotyczące początków państwa polskiego. Przy użyciu notebooków wyszukiwali w Internecie ich treść oraz się z nimi zapoznawali. Zadaniem, jakie mieli wykonać, było streszczenie dwóch historii zawierających ziarnko prawdy, co okazało się dla nich czynnością niezbyt trudną, zważywszy na fakt nieograniczonego dostępu do zasobów sieci.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. M. Wierzchnicki