historia

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 8 czerwca, 2018

Słupskie ścieżki do Niepodległości – podsumowanie projektu

Dnia 6 czerwca 2018 roku w naszej szkole miało miejsce podsumowanie projektu, którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku. Uczniowie klasy V, w ramach lekcji historii i społeczeństwa, zrealizowali przedstawienie historyczno – teatralne (czarny teatr) pod nazwą „Słupskie ścieżki do niepodległości”, w którym to opowiedzieli o losach Jana Bauera i jego walce o polskość szkoły kaszubskiej. Spektakl przygotowywany był z okazji obchodów 100 – lecia ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI, a jego realizacja trwała kilka miesięcy. Uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie dziękujemy Państwu z Miejskiej Biblioteki  Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku za bardzo ciekawą, artystyczną współpracę.

Komentarz
p. M. Wierzchnicki

Data: 28 lutego, 2018

Interaktywne powtórzenie wiadomości na historii i społeczeństwie

Na lekcji historii i społeczeństwa w klasie V miało miejsce powtórzenie wiadomości. Tym razem wykorzystaliśmy do tego celu zadania interaktywne, które uczniowie rozwiązywali na tablicy multimedialnej. Zabawa połączona z nauką spowodowała, iż lekcja zestawiająca poznany materiał stała się przyjemna i bardziej interesująca. Zresztą efekty naszej pracy zweryfikuje zbliżający się sprawdzian………., do którego cała klasa, po takich zajęciach, będzie dobrze przygotowana.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. M. Wierzchnicki

Data: 4 października, 2017

Lekcja historii w Muzeum Książąt Pomorskich w Słupsku

Dnia 4 października, uczniowie kl. IV i V odbyli ciekawą lekcję historii. Gościliśmy w Muzeum Książąt Pomorskich w Słupsku na otwarciu wystawy „II wojna światowa w zbiorach słupskich kolekcjonerów”. Wystawa została zorganizowana z okazji 45-lecia Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Słupsku. Uczniowie mogli podziwiać pamiątki pozostałe z czasów II wojny światowej m.in. ordery, medale, monety czy oryginalne dokumenty. Była to ciekawa i pouczająca lekcja historii.

Organizacja i opieka:
p. K. Włoch – Czapiewska (komentarz)
p. D. Bugajska
p. M. Wierzchnicki