Działalność pedagoga

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 25 czerwca, 2018

,,Bezpieczeństwo przede wszystkim”

,,Bezpieczeństwo przede wszystkim” to hasło , które zna każdy uczeń naszej szkoły. Podczas dzisiejszego apelu zaproszeni przedstawiciele Komendy Policji w Słupsku przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Uczniowie klasy 5 odebrali podczas apelu karty rowerowe. To duże przeżycie, zwłaszcza że wręczali je zaproszeni policjanci życząc uczniom szerokiej drogi.

Organizacja i komentarz
pedagog p. K. Leończyk

Data: 27 stycznia, 2018

BEZPIECZEŃSTWO- PRZEDE WSZYSTKIM!

W piątek, przed feriami – odbył się ostatni apel w I semestrze. Pani Dyrektor i Pani Pedagog podkreśliły, że najważniejsze jest szeroko rozumiane BEZPIECZEŃSTWO dzieci, młodzieży i nas wszystkich. Poszczególne klasy – zainspirowane przez Samorząd Szkolny – dużo wcześniej miały za zadanie przygotować plakaty poświęcone BEZPIECZEŃSTWU. Podczas apelu zostały one zaprezentowane, omówione i sfotografowane. Zespoły uczniowskie spisały się na medal! Hymnem szkolnym zakończyliśmy apel i I semestr.

Opiekunowie Samorządu Szkolnego:
p. P. Wesołowska-Szmajda
p. G. Klin

Data: 25 stycznia, 2018

Bezpieczeństwo w sieci

Do naszej szkoły przybyli funkcjonariusze z Komendy Policji w Słupsku w celu przeprowadzenia szkolenia na temat zasad bezpiecznego korzystania z internetu i rodzajów zagrożeń, z jakimi mogą  spotkać się uczniowie w sieci. Uczniowie wiedzą, że muszą dbać o bezpieczeństwo swoich danych, haseł, sprzętu, przez który łączą się z internetem. Nie otwierają linków i plików, które są przeznaczone dla dorosłych. Odpowiedzialnie publikują materiały i informacje dotyczące ich samych lub innych osób (za ich zgodą), przewidując konsekwencje jakie może to spowodować. Uczniowie wiedzą, że anonimowość w sieci może być pozorna i że możliwe jest ustalenie autora danej informacji nawet wówczas, jeśli nie podał on swoich danych. Po przeprowadzeniu szkolenia uczniowie mają świadomość ewentualnych skutków i odpowiedzialności  jaka ciąży na nich  w momencie publikowania informacji i materiałów dotyczących ich samych lub innych osób. Bardzo dziękujemy Panu Markowi Koniewskiemu i Panu Rafałowi Bogdanowskiemu i z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku za przeprowadzenie  ciekawych zajęć.

Komentarz
pedagog p. K. Leończyk