z naukowcami

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 17 marca, 2018

„Słupskie ścieżki do niepodległości”

W dniu 6 marca 2018 roku gościliśmy w naszej szkole p. Marcina Prusaka, który wraz z paniami z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku odpowiadają za projekt „Słupskie ścieżki do niepodległości”. Na spotkaniu zaprezentowane zostały dzieje Jana Bauera, które są punktem wyjścia do realizacji wspomnianego przedsięwzięcia. Całość zakończona zostanie sztuką teatralną, w której wystąpią uczniowie klasy V po wcześniejszych warsztatach, jakie odbędą się zarówno w Bibliotece jak i naszej szkole.

Dnia 13 marca 2018 roku wraz z klasą V uczestniczyliśmy w warsztatach w filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach projektu „Słupskie ścieżki do niepodległości”. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zadaniami związanym ze wspomnianym projektem oraz wzięli udział w warsztatach przygotowujących ich do tej roli.

Organizacja i komentarze
p. M. Wierzchnicki

Data: 19 lutego, 2018

Na warsztatach chemicznych

Nasza szkoła nawiązała współpracę z Centrum w Małej Skali z Torunia. Dzięki temu uczniowie klas IV – VII wzięli udział w warsztatach chemicznych. Podczas zajęć każdy otrzymał m.in.: wodór, tlen i tlenek węgla (IV), przeprowadził destylację alkoholu i atramentu, sprawdził chłonność superabsorbentów wykorzystywanych do produkcji pieluch jednorazowych, zbadał – podczas których reakcji wydziela się ciepło, a do których – to ciepło należy dostarczyć. Na koniec – byliśmy świadkami pokazu ognistych i efektownych doświadczeń. Zabawa i wrażenia były niesamowite. Wiemy, że będzie to stały punkt pracy szkoły, realizowany w kolejnych latach.

Organizacja warsztatów i komentarz
p. E. Florek