Ostatnia aktualizacja strony dnia 28.08.2018 roku.

Ciekawe spotkania

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 4 września, 2018

Gminne Święto Plonów

1 września 2018 roku w Swołowie odbyło się Gminne Święto Plonów. Jest to święto dziękczynienia za plony, radość z owoców Ziemi, pracy rąk ludzkich stwarzające możliwość okazania szacunku dla tradycji i chleba. Tradycyjne Święto Plonów jest okazją do wyrażenia wdzięczności za ciężką pracę rolników. Przedstawiciele społeczności naszej szkoły wraz z Dyrektorem szkoły Panem Krzysztofem Plebankiem i nauczycielami uczestniczyli w tym pięknym święcie. Uroczystość odbyła się na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Swołowie.

Komentarz: Katarzyna Leończyk

 

 

 

 

 

Data: 25 czerwca, 2018

,,Bezpieczeństwo przede wszystkim”

,,Bezpieczeństwo przede wszystkim” to hasło , które zna każdy uczeń naszej szkoły. Podczas dzisiejszego apelu zaproszeni przedstawiciele Komendy Policji w Słupsku przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Uczniowie klasy 5 odebrali podczas apelu karty rowerowe. To duże przeżycie, zwłaszcza że wręczali je zaproszeni policjanci życząc uczniom szerokiej drogi.

Organizacja i komentarz
pedagog p. K. Leończyk

Data: 23 czerwca, 2018

Miła wizyta

Dnia 12.06.2018 r. odwiedzili nas nasi amerykańscy przyjaciele. Tiwa, Epuna, Oliver i Daniel uczyli się w naszej szkole przez ponad rok. Musieli jednak wrócić do swego kraju, do Kansas. Było dla nas wielkim i miłym zaskoczeniem, gdy odwiedzili nas  z paczkami pełnymi słodkich prezentów dla każdego ucznia naszej szkoły. Pochwalili się przy tym, że po powrocie do kraju pisali test sprawdzający ich obecną wiedzę i wypadli na nim znakomicie – wszyscy uzyskali oceny A, czyli najwyższe. Jesteśmy dumni z naszych amerykańsko-polskich uczniów. Życzymy im wspaniałych wyników w dalszych etapach kształcenia. Dziękujemy za miłą wizytę i pamięć  o nas.