SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

„Człowiek jest wielki nie przez to,
 co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

 

Wolontariat to przede wszystkim powołanie, a nie praca za darmo. To jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne.

Wolontariat to bezpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych.

Wolontariusz – osoba pracująca na zasadzie wolontariatu.

Szkolne Koło Wolontariatu jest inicjatywą skierowaną do uczniów klas IV – VIII, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne.

FORMULARZ NA WOLONTARIUSZA

Program Wolontariatu Bierkowo

 

__________________________________________________________________________

 

RAZEM NA ŚWIĘTA

W grudniu ubiegłego roku została ogłoszona trzecia edycja akcji „Razem na Święta”. Jest to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii. Nie można było jednak rezygnować z pomagania, ponieważ szczególnie w tym okresie wiele osób czekało na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

W grudniu uczniowie wzięli udział w zajęciach propagujących idee wolontariatu. Rodzice, uczniowie i nauczyciele bardzo chętnie włączyli się w działania zaproponowane przez Szkolne Koło Wolontariatu. Przed świętami Bożego Narodzenia została zorganizowana w naszej szkole zbiórka żywności z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

Miło nam poinformować, że za udział w akcji „Razem na Święta” otrzymaliśmy z Ministerstwa Edukacji Narodowej dyplom. Wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc, dziękujemy!

 

__________________________________________________________________________

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Szkoła Podstawowa w Bierkowie od wielu lat angażuje się w pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku również cała nasza szkolna społeczność dołączyła się do akcji. Do puszki trafiło 608,43 zł! Dziękujemy!

 

 

__________________________________________________________________________

 

NAKRĘTKI DLA STASIA

Szkoła w Bierkowie zbiera nakrętki dla małego Stasia ze Słupska ❤️

Staś Szczęsny niebawem kończy swój pierwszy rok życia. Najlepszym prezentem dla niego będzie to, czego mu najbardziej teraz brakuje, czyli zdrowia. Urodził się z wrodzoną przepukliną oponową – rdzeniową. W pierwszych dniach swojego życia przeszedł dwie bardzo poważne operacje neurologiczne. Ponadto lekarze zdiagnozowali Zespół Arnolda – Chiariego II stopnia, pęcherz neurogenny oraz stopę piętowo – szpotawą.
Stasiu obecnie jest pod opieką lekarzy specjalistów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Wymaga stałej i długotrwałej rehabilitacji ruchowej, która pomoże jemu w przyszłości samodzielnie funkcjonować.
Zachęcamy do przynoszenia nakrętek ❤️✊😍

 

__________________________________________________________________________

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2019

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Banku Żywności. Wolontariusze wraz z rodzicami zebrali bardzo dużo produktów, które zostaną przekazane osobom potrzebującym. Cieszymy się, bo ta akcja to świąteczny dar ludzkich serc.🙂🙂

 

__________________________________________________________________________

 

POMOC DLA POGORZELCÓW

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Bierkowie przyłączyła się do akcji pomocy dla Pana Ireneusza Borkowskiego i jego rodziny. W ramach Smakowitego Kącika zbierane były fundusze, które zostały im przekazane. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za pomoc!

 

__________________________________________________________________________

I GMINNE SPOTKANIE SZKOLNYCH KLUBÓW WOLONTARIUSZY

1 marca 2019r w Szkole Podstawowej w Jezierzycach odbyło się pierwsze gminne spotkanie Szkolnych Klubów Wolontariuszy. Wszyscy wolontariusze zaprezentowali swoją dotychczasową działalność.
Został rozstrzygnięty także konkurs na wspólne logo Szkolnych Klubów Wolontariusza w gminie Słupsk. Pierwsze miejsce zajęła uczennica Naszej Szkoły Podstawowej w Bierkowie – Oliwia Lemańczyk z klasy VII. Logo to będzie reprezentowało Szkolne Kluby Wolontariusza w całej gminie Słupsk. Gratulacje dla naszej uczennicy!!!