ŚWIĘTO EKOLOGII

22 kwietnia obchodzimy wielkie ekologiczne święto, które przypomina nam wszystkim jak można dbać o naszą planetę. Głównym celem tego święta jest szerzenie wiedzy i zwiększenie świadomości na temat ochrony środowiska oraz wyzwań, przed którymi stoi środowisko naturalne naszej planety. Dzień ten to wspaniała okazja do refleksji nad naszym wpływem na Ziemię na rzecz ochrony i dbałości o środowisko przyrodnicze. ,,Planeta kontra tworzywa sztuczne”, to hasło tegorocznej edycji Dnia Ziemi. Tworzywa sztuczne stanowią ogromny problem środowiskowy zagrażający naszemu zdrowiu. Rozkładając się na mikroplastik, uwalniają toksyczne chemikalia, które zanieczyszczają glebę, trafiają do rzek i oceanów. Ponadto krążą w powietrzu którym oddychamy. Na Oceanie Spokojnym pływa Plama Śmieci o masie ok. 80 tyś. ton obejmująca obszar 5 razy większy od Polski!
Pamiętaj, każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi!
W naszej szkole zrealizowano wiele działań ekologicznych. Posprzątaliśmy teren koło szkoły i ulice Bierkowa. Odbyły się liczne ekologiczne konkursy, w których nagrodzono i wyróżniono uczniów klas młodszych i starszych.
– ,,Woda to najcenniejszy skarb”,
– ,, Najpiękniejsza budka lęgowa dla ptaków”,
– ,, Recyklingowe zwierzaki”,
– ,, Chcę żyć zdrowo”,
– ,, Eko- planeta – ogólnopolski konkurs wiedzy”,
Uczniowie zademonstrowali również recyklingowy pokaz mody i sprawdzili umiejętności segregowania odpadów.Powstały piękne rysunki chwalące piękno Ziemi. Podsumowaniem Akcji była Ekologiczna Olimpiada Sportowa, w której uczniowie wykazali się sprawnością i zdrową rywalizacją.