PROŚBA DRZEW DO LUDZI

,,Prośba drzew do ludzi”
Ty, który przechodząc obok podniósłbyś na mnie rękę, posłuchaj nim mnie skrzywdzisz. Jestem ciepłem twojego ognia w chłodne, zimowe wieczory, przyjaznym cieniem chroniącym cię przed słońcem w lecie. Moje owoce są orzeźwiające i koją pragnienie w dalszej twej podróży. Jestem belkami podtrzymującymi twój dom, deskami twojego stołu, łóżkiem, na którym leżysz i drzewem twojej kołyski. Jestem przyjacielem ludzi, więc zanim przechodząc obok podniesiesz na mnie rękę, zastanów się, czy mnie nie krzywdzisz?
10 X obchodziliśmy Święto Drzewa, które jest wielkim świętem ekologicznym. Nasza szkoła nosi miano EKO-SZKOŁY, więc w tym dniu obchodzimy również Dzień Ekologa. Los środowiska jest w naszych rękach. To od nas zależy jak będzie wyglądało w przyszłości. Czy będziemy żyć w otoczeniu gór śmieci, czy przepięknych zielonych krajobrazów.
,,Bądźmy przyjaciółmi przyrody, twórzmy nasz zielony świat- pełen nadziei, marzeń i szacunku do każdej istoty.”
Piękne ekologiczne drzewa pokazały, że widzicie potrzebę dbania o przyrodę i wiecie, że środowisko i jego piękno zależy od nas samych..
Zachęcam wszystkich uczniów do ,,ekologicznych zachowań – bądźmy przyjaciółmi przyrody i twórzmy nasz zielony świat”- Katarzyna Leończyk