Półkolonie 2020

Uczniowie klas ,,0”- 3 uczestniczyli w półkoloniach zorganizowanych przez szkołę w dniach 29.06 – 10.07. 2020r.

Głównym celem półkolonii było promowanie czynnego wypoczynku dzieci, kształtowanie i rozwijanie nawyków bezpiecznego zachowania się, promowanie zdrowego stylu życia, uczenie dzieci rozwiązywania konfliktów. Podczas zajęć uczniowie rozwijali swoje zainteresowania w różnych dziedzinach. Dzieci brały udział w konkursach plastycznych ( ,,Bezpieczne wakacje”, ,,Moje marzenia”, ,,W krainie kwiatów”).
Na sali gimnastycznej odbywały się konkursy sportowe. Wykorzystywano też do zabawy interaktywny dywan, dzięki któremu dzieci bawiły się i uczyły. Była to jednocześnie świetna forma edukacyjna. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również kraina baśni. Dzieci prezentowały w niej swoje umiejętności aktorskie. W krainie tańca rozbrzmiewała muzyka, przy taktach której odbywały się różne konkursy. Było bardzo wesoło i radośnie.
Dzieci brały również udział w różnego rodzaju przyrodniczych doświadczeniach. Dowiedziały się jak można zobaczyć powietrze, co to jest wulkan i jak samemu można wykonać erupcję wulkanu. Bardzo ciekawa była praca z mikroskopami i lupami. Dzieci zobaczyły też jak w prosty sposób można samodzielnie wykonać szkło powiększające. Uczestnicy półkolonii wyjeżdżali również na pływalnię ,, Trzy Fale”, na poczęstunek do restauracji Mc Donald’s i do ZOO w Dolinie Charlotty.

Codziennie na dzieci czekał poczęstunek. W konkursach uczniowie wygrywali nagrody. Panowała przyjazna i miła atmosfera. Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Plebankowi, nauczycielkom Pani Katarzynie Leończyk, Pani Małgorzacie Kobylarz, Pani Magdalenie Andzielewko za zorganizowanie tak wspaniałego letniego wypoczynku.