Podsumowanie konkursu „Chcę żyć zdrowo”

W naszej szkole bardzo dbamy o promowanie zdrowego stylu życia. Podczas Światowego Dnia Zdrowia odbył się uroczysty apel. Uczniowie zaprezentowali bogaty repertuar o zdrowiu – deklamowali wiersze, śpiewali piosenki, prezentowali inscenizacje. Podsumowany został również II Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Chcę żyć zdrowo”.

I miejsce ex aequo zajęły –  Marcelina Frankiewicz ze Szkoły Podstawowej w Jezierzycach i Alicja Gruszewska ze Szkoły Podstawowej w Bierkowie.
II miejsce zajęła Gabriela Sakowska ze Szkoły Podstawowej we Wrześciu.
III miejsce ex aequo – Kamila Wengierska ze Szkoły Podstawowej w Głobinie i Aleksandra Konarska ze Szkoły Podstawowej w Bierkowie.
Ponadto wyróżnienia otrzymali:
Damian Szczepański ze Szkoły Podstawowej w Głobinie
Paulina Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej w Bierkowie
Oliwia Gasyna ze Szkoły Podstawowej w Bierkowie

Bardzo dziękujemy za piękne książkowe nagrody, które ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Słupsk. Gościliśmy również dietetyk p. Edytę Jasińską, która prowadziła pogadanki w klasach na temat właściwego odżywania się i składu posiłków.
Wszelkie działania poszerzające wiedzę dzieci na temat zdrowego i aktywnego trybu życia pomogą wszystkim zachować zdrowie i sprawność fizyczną.

Organizacja konkursu i komentarz
p. K. Leończyk