Na lekcjach przyrody w kl.IV-VI

Podczas lekcji przyrody , uczniowie kl. 4  dowiedzieli się bardzo ciekawych informacji o roślinach leczniczych. Z przyniesionych różnorodnych roślin takich jak pokrzywa , mięta , rumianek – zrobiliśmy herbatki , które oceniono smakowo po wspólnej degustacji. Rośliny ziołowe znane są i cenione od najdawniejszych czasów. Znajdują zastosowanie w produkcji leków i kosmetyków. Niektóre rośliny dodaje się do sałatek i surówek co zwiększa ich walory smakowe i odżywcze. Ważne , by pamiętać iż rośliny potrafią również być niebezpieczne i trujące. Nie należy spożywać żadnych części nieznanych roślin.

Zdrowo , smacznie , kolorowo. Uczniowie kl.5 pod takim hasłem przygotowywali pyszne zdrowe dania. Degustacje odbywały się nie tylko wśród uczniów klasy. Kulinarnych doświadczeń próbowali również nauczyciele i pracownicy szkoły. Mamy nadzieję , że te pyszności na dobre zagoszczą w rodzinnych domach , przygotowywane oczywiście przez dzieci. Lekcja przyrody wszystkim bardzo się podobała.

Podczas lekcji przyrody uczniowie kl.6 poznawali właściwości magnesów. Na podstawie przeprowadzonych doświadczeń każdy uczeń wie , że magnes ma zdolność przyciągania żelaza i stali. Wokół magnesu istnieje pole magnetyczne , które możemy zaobserwować po rozsypaniu w jego pobliżu żelaznych opiłków. Uczniowie sprawdzali jak działają siły magnetyczne na przedmioty żelazne i stalowe znajdujące się w pobliżu magnesu. Podczas lekcji omawiane było również oddziaływanie pola magnetycznego na organizmy. To ono jest drogowskazem dla ptaków wędrownych , które pokonują dalekie trasy.

Prowadzenie wszystkich zajęć i komentarze
p. K. Leończyk