KURS NA LEGO Z ENERGĄ TO DOBRY KIERUNEK

Szkoła Podstawowa w Bierkowie jest przygotowana technicznie do rozpoczęcia praktycznych działań projektowych Kurs na Lego z ENERGĄ. Zakupione zestawy klocków edukacyjnych do samodzielnego składania interaktywnych urządzeń, czekają już na uczniów.
Jeśli tylko będzie to możliwe i uczniowie wrócą do szkoły, dowiedzą się jak budować i programować urządzenia działające w oparciu o zestawy edukacyjne Lego WeDo 2. Wykonają konstrukcje modeli jednostek pływających służące do oczyszczania stawu znajdującego się w sąsiedztwie szkoły. Ponadto uczniowie wykorzystają swoje konstrukcje do obserwacji fauny i flory wodnej. Na poszczególnych modelach umieszczone zostaną kamery, które umożliwią młodzieży obserwację zarówno powierzchni wody, jak i świata podwodnego. Stworzony zostanie leksykon roślinności stawu w Bierkowie, a także wykaz okazów żywych, zamieszkujących podwodny świat niewielkiego zbiornika. Wiosną zaplanowane są regaty zbudowanych jednostek pływających.
Przez zabawę, naukę i wspólnie przeprowadzane działania, dzieci poprawią swoje relacje społeczne, tak bardzo im potrzebne, po okresie zdalnego nauczania.

Tytuł “Mecenasa Głównego” Zadania otrzymała ENERGA
Zadanie jest wspierane przez ENERGA w ramach realizacji Strategii CSR Grupy ENERGA