Gminny Konkurs Ortograficzny Klas VI

W sobotę 07.05.2016r. w naszej szkole odbył się już XIV GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS VI. Wzięli w nim udział uczniowie z czterech szkół z terenu Gminy Słupsk.
Szkołę Podstawową we Wrześciu reprezentowali: Patryk Polechoński, Magdalena Knapik oraz Tomasz Skawiński. Ich opiekunem była pani mgr Lucyna Staszak – nauczycielka j. polskiego.
Szkołę Podstawową w Siemianicach reprezentowali: Bartłomiej Mystek, Mateusz Głos, Dominika Kołodziejska. Ich opiekunem był mgr Andrzej Paszun – nauczyciel j. polskiego.
Szkołę Podstawową w Głobinie reprezentowały: Alicja Zamęcka, Amelia Gabriel, Julia Kozłowska. Ich opiekunem była pani mgr Małgorzata Kubik – nauczycielka j. polskiego.
Szkołę Podstawową w Bierkowie reprezentowali: Wieto Meiborg, Kacper Horbowy oraz Klaudia Kilanowska.
Uczniowie napisali dyktando przygotowane przez konsultanta ds. wydawnictw pedagogicznych i wspomagania nauczycieli języka polskiego w ODN w Słupsku.
Zwycięzcami konkursu zostały następujące osoby:
1. miejsce – Kacper Horbowy, uczeń naszej szkoły
2. miejsce – Wieto Meiborg, uczeń naszej szkoły
3. miejsce ex aequo zajęli: Magdalena Knapik i Patryk Polechoński – uczniowie Szkoły Podstawowej we Wrześciu.
Otrzymali oni dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za staranne przygotowanie się do konkursu oraz symboliczne upominki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesu!

Organizacja:
p. P. Olszewska  (komentarz)
p. A. Domina-Jasińska