Ostatnia aktualizacja strony dnia 22.05.2016 roku.

Innowacja – „Wychowanie komunikacyjne”

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 7 marca, 2016

Tor przeszkód

Uczniowie klasy czwartej i szóstej w ramach zajęć wychowania komunikacyjnego doskonalili technikę jazdy rowerem. Okazało się, że przejazd torem przeszkód nie dla każdego był w stu procentach osiągalny –  niektóre elementy były niemałym wyzwaniem. Takich zajęć niewątpliwie będzie więcej.

Prowadzenie zajęć
p. L. Sikorska

Data: 15 lutego, 2016

Lekcje powtórzeniowe w klasach IV-VI

Koniec semestru wiąże się z powtarzaniem i utrwalaniem wiadomości. Pomocne w tym są portale edukacyjne, na których zalogowani są nasi uczniowie. Praca z komputerami jest dla dzieci przyjemniejsza, a forma ta wykorzystywana była na lekcjach plastyki, muzyki, zajęciach technicznych i wychowaniu komunikacyjnym.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. L. Sikorska

Data: 3 lutego, 2016

Na zajęciach z wychowania komunikacyjnego

Dwa kolejne wtorki w ramach wychowania komunikacyjnego uczniowie klasy IV I VI byli gośćmi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Zajęcia prowadził kierownik Działu Szkoleń p. Henryk Grządzielski. Była to doskonała okazja do powtórzenia znaków drogowych oraz zabawa w alkogoglach  i narkogoglach, czego efekt był wielkim zaskoczeniem dla dzieci.

Zajęcia wychowania komunikacyjnego, to żmudne poznawanie przepisów ruchu drogowego. Aby je urozmaicić, robimy to na różne sposoby – korzystając z zasobów internetowych oraz gier edukacyjnych. Mamy nadzieję, że TIK ułatwi przyswajanie wiedzy.

Organizacja wyjazdu, prowadzenie zajęć i komentarz
p. L. Sikorska