Światowy Dzień Książki

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 6 czerwca, 2016

III Szkolna Biesiada Poetycka

Już po raz trzeci w ramach obchodów „Dni Książki” uczniowie wraz z bibliotekarzami przygotowali „Szkolną Biesiadę Poetycką”. Przedszkolaki i uczniowie klasy I prezentowali wiersze o tematyce wiosennej. Mimo dużej tremy wszystkie dzieci wystąpiły na miarę swoich możliwości. Każdy recytator został obdarowany miłym upominkiem.

Prowadzenie:
p. K. Walicha (komentarz)
p. M. Kobylarz

Data: 23 czerwca, 2015

„Wędrująca kolekcja książek”

Uczniowie kl. III podziwiali wystawę zorganizowaną z okazji Dni Książki pod nazwą „Wędrująca kolekcja książek”, która naszą szkolną bibliotekę odwiedziła już po raz drugi. W tym roku najbardziej podobały się dzieciom wiersze o zwierzętach, choć cała kolekcja wzbudziła zachwyt. Niektórzy z trzecioklasistów postanowili nawet własnoręcznie stworzyć książki, co nas bardzo cieszy.

Komentarz
p. L. Sikorska

Data: 8 czerwca, 2015

Poetycko i muzycznie

Już po raz drugi w ramach obchodów „Dni książki” 03.06.2015 r. odbyła się „Szkolna Biesiada Poetycka”. Dzieci z klas O-III prezentowały utwory o wybranej przez siebie tematyce. Ponad połowa uczniów recytowała wiersze własnego autorstwa. Bardzo nastrojowy okazał się występ ucznia kl. III Szymona Horbowego, który poezję połączył z muzyką. Każdy uczestnik został obdarowany pamiątkowym upominkiem.

Organizacja:
p. H. Cichocka
p. K. Walicha (komentarz)