Dzień Mamy

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 31 maja, 2017

W Muzeum Pomorza Środkowego w Swołowie

Klasa II udała się na wycieczkę do Muzeum Pomorza Środkowego w Swołowie. Tam odbyła się bardzo ciekawa lekcja pt. : „Zioła i ich znaczenie dla człowieka”. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, w jaki sposób zioła pomagały w dawnych czasach, do czego są używane obecnie oraz jakie znaczenie mają w medycynie i kosmetyce. Co najważniejsze, mogły wykonać własnoręcznie mydełka z ziołami oraz świeczki z plastrów woskowych dla swoich kochanych mam z okazji ich święta. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Z pełnym zapałem wykonywały zadanie. Efekt pracy był bardzo ciekawy.

Organizacja wyjazdu i komentarz
p. D. Szczutkowska

Data: 29 maja, 2017

Dzień Mamy i Taty w kl.”O”

W dniu 23.05. obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Mamy i Taty z tej okazji przygotowaliśmy dla rodziców występ. Zatańczyliśmy, zaśpiewaliśmy i recytowaliśmy wiersze, a także wręczyliśmy piękne upominki dla rodziców – samodzielnie wykonane świeczniki ozdobione serduszkiem z ziarenek kawy. Po życzeniach i całusach wspólni usiedliśmy przy słodkim poczęstunku.

Komentarz
p. P. Wojciechowska-Szmajda

Data: 29 maja, 2017

Laurki na Dzień Mamy w kl.II

Z okazji Święta Mam – 26 maja, uczniowie klasy II postanowili wykonać piękne laurki, takie, które będą mogły cieszyć oko aż do następnego roku. Uczniowie pracowali w wielkim skupieniu i z ogromnym zaangażowaniem. W środku znalazły się też dla kochanych Mam życzenia od każdego dziecka.

Mamo
Choć serduszko moje małe,
Tobie dziś oddaję całe.
Byś na zawsze pamiętała
I podziękę moją znała.
Za to wszystko coś zrobiła,
Za to żeś mnie urodziła,
I że byłaś mą ostoją,
Za to żeś jest matką moją.
Ślę życzenia, a nie kwiatki
Oraz miłość na Dzień Matki.

Komentarz
p. D. Szczutkowska