Uroczyste apele

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 29 marca, 2018

Uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt

W środę 28. 03. 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych. Dzieci z Koła Teatralnego, prowadzonego przez p. Agnieszkę Dominę – Jasińską oraz uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego, prowadzone przez p. Paulę WesołowskąSzmajdę przybliżyły nam w ciekawy i wesoły sposób wielkanocne tradycje. Radosnych Świąt!

Przygotowanie uroczystości:
p. P. Olszewska (komentarz)
p. D. Bugajska

Data: 27 stycznia, 2018

BEZPIECZEŃSTWO- PRZEDE WSZYSTKIM!

W piątek, przed feriami – odbył się ostatni apel w I semestrze. Pani Dyrektor i Pani Pedagog podkreśliły, że najważniejsze jest szeroko rozumiane BEZPIECZEŃSTWO dzieci, młodzieży i nas wszystkich. Poszczególne klasy – zainspirowane przez Samorząd Szkolny – dużo wcześniej miały za zadanie przygotować plakaty poświęcone BEZPIECZEŃSTWU. Podczas apelu zostały one zaprezentowane, omówione i sfotografowane. Zespoły uczniowskie spisały się na medal! Hymnem szkolnym zakończyliśmy apel i I semestr.

Opiekunowie Samorządu Szkolnego:
p. P. Wesołowska-Szmajda
p. G. Klin

Data: 11 listopada, 2017

Święto Niepodległości – 2017 r.

Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony odzyskaniu przez POLSKĘ – Naszą Ojczyznę upragnionej niepodległości. W tym szczególnym dniu uczniowie zaprezentowali całej społeczności szkolnej krótki montaż historyczno – patriotyczny, który miał charakter teleturnieju. Wspólnie wysłuchaliśmy także kilku pieśni patriotycznych oraz zaśpiewaliśmy hymn Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”. Nie zapomnieliśmy również o patronie naszej szkoły – Wincentym Witosie, przed którego tablicą złożyliśmy symboliczne kwiaty.

Przygotowanie apelu i komentarz
p. M. Wierzchnicki