Ostatnia aktualizacja strony dnia 14.02.2018 roku.

100-lecie odzyskania niepodległości

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 24 stycznia, 2018

Wystawa historyczna

W dniu 19 stycznia 2018 roku uczniowie klasy IV i V wzięli udział w wystawie okolicznościowej „Mundury i broń drugiej wojny światowej na europejskim teatrze działań wojennych”, która miała miejsce w Szkole Podstawowej we Wrześciu. Przedstawiciele grupy rekonstrukcyjnej zaprezentowali dzieciom umundurowanie wraz z używanym podczas zmagań wojennych sprzętem, zarówno tym tworzącym ekwipunek żołnierza jak i wykorzystywaną przez nich bronią. Całość okraszona została niezwykle interesującym komentarzem, w którym nie zabrakło także wojskowych ciekawostek. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali tych historii oraz chętnie zadawali pytania. Nasz wyjazd do zaprzyjaźnionej szkoły związany był ze 100 – leciem odzyskania niepodległości w ramach „Roku Obchodów Polski Niepodległej”.

Organizacja wyjazdu i opieka:
p. M. Wierzchnicki (komentarz)
p. K Włoch- Czapiewska

Data: 13 listopada, 2017

Kl.VII przygotowuje gazetkę z okazji 11 Listopada

Na  godzinie wychowawczej, w czwartek 09.11.2017 r., siódmoklasiści sami przygotowywali gazetkę z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Oglądali też filmy edukacyjne o Józefie Piłsudskim oraz słuchali pieśni patriotycznych.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. P. Olszewska

Data: 12 listopada, 2017

Dzień Niepodległości w Punkcie Przedszkolnym

W piątek 10.11.2017 obchodziliśmy w szkole Dzień Niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki ubrały się odświętnie, wykonały flagę Polski oraz pięknie wykleiły kontur naszego kraju bibułą. Tym samym przypomniały sobie jakie są nasze barwy i symbole narodowe. A na koniec dnia pięknie zaśpiewały piosenkę, której uczyły się wraz z rodzicami – „MÓJ DOM JEST BIAŁO – CZERWONY”.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. M. Chojnacka