Święto 3-go Maja

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 16 maja, 2018

ŚWIĘTA MAJOWE

W dniu 10 maja 2018 roku uczestniczyliśmy w uroczystościach poświęconych ŚWIĘTOM MAJOWYM, które odbyły się w Szkole Podstawowej we Wrześciu. Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie: Aleksandra Kunkel, Zofia Praszczak i Dawid Łuka oraz dzieci z oddziału „O”, które wystąpiły z patriotyczną piosenką przygotowaną specjalnie na tę okazję.

p.M. Wierzchnicki
(opieka nad Pocztem Sztandarowym i komentarz)

p. K. Walicha
(przygotowanie dzieci z klasy „O”)

Data: 2 maja, 2018

227. Rocznica uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA

W naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 227. Rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA oraz ŚWIĘTU FLAGI. W przedstawieniu przygotowanym pod kierunkiem nauczyciela historii wzięli udział uczniowie z klasy IV i VI oraz dzieci z „Zerówki”. Przypomnieliśmy w nim całej szkolnej społeczności w jakich okolicznościach doszło do tego ważnego dla wszystkich Polaków wydarzenia. Młodzież wcieliła się w rolę dziennikarzy przeprowadzających wywiad z ostatnim polskim królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, a dzieci z klasy „0” zaśpiewały „Przybyli ułani pod okienko”. Całość okraszona została ponadto patriotycznymi piosenkami „Ojczyzno ma” oraz „Flaga”. Nie mogło zabraknąć również „Mazurka Dąbrowskiego”. Nie zapomnieliśmy także o patronie naszej szkoły Wincentym Witosie, przed tablicą którego, jak mamy w zwyczaju przy okazji świąt patriotycznych, złożyliśmy symboliczne kwiaty.

Ponadto w trakcie uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Historycznego poświęconemu 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI – „NIEPODLEGŁA POLSKA”. Jego zwycięzcami zostali ex aequo uczniowie klasy VII – Roksana Guze i Dawid Łuka. Gratulujemy!

Przygotowanie:
p. M. Wierzchnicki (komentarz)
p. K. Walicha (przygotowanie dzieci z „Zerówki”)

Data: 30 kwietnia, 2017

226. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W naszej szkole odbyła się, jak każdego roku o tej porze, uroczystość poświęcona kolejnej, tym razem 226. Rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu naszego państwa, a w dalszej części uczniowie z klas IV – VI, pod kierunkiem nauczyciela historii, zaprezentowali w krótkiej formie  przykładową lekcję poświęconą temu wydarzeniu. Całość uświetnił występ wokalny uczennic klasy IV, które zaśpiewały „Witaj majowa jutrzenko”. Pamiętaliśmy także o patronie naszej szkoły Wincentym Witosie, przed którego tablicą tradycyjnie złożyliśmy kwiaty. WIWAT MAJ!!!

Organizacja:
p. M. Wierzchnicki (komentarz)
p. L. Sikorska