Ostatnia aktualizacja strony dnia 14.02.2018 roku.

Święto 3-go Maja

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 30 kwietnia, 2017

226. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W naszej szkole odbyła się, jak każdego roku o tej porze, uroczystość poświęcona kolejnej, tym razem 226. Rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu naszego państwa, a w dalszej części uczniowie z klas IV – VI, pod kierunkiem nauczyciela historii, zaprezentowali w krótkiej formie  przykładową lekcję poświęconą temu wydarzeniu. Całość uświetnił występ wokalny uczennic klasy IV, które zaśpiewały „Witaj majowa jutrzenko”. Pamiętaliśmy także o patronie naszej szkoły Wincentym Witosie, przed którego tablicą tradycyjnie złożyliśmy kwiaty. WIWAT MAJ!!!

Organizacja:
p. M. Wierzchnicki (komentarz)
p. L. Sikorska

Data: 28 kwietnia, 2016

Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja

W dniu dzisiejszym członkowie Szkolnego Koła Historycznego przygotowali pod kierunkiem nauczyciela historii i społeczeństwa uroczysty apel dotyczący zbliżających się świąt: 2 maja – Święta Flagi i 3 maja – Święta Konstytucji. Wystąpienie młodzieży w tym roku było połączeniem tradycji z nowoczesnością, gdyż uczniowie odgrywali role dziennikarzy zdających relację z wydarzeń w roku 1791. Nie zabrakło wywiadu z królem Stanisławem Augustem, listy przebojów oraz prognozy pogody na te ważne dla całego narodu  polskiego chwile. Całość uzupełniła część artystyczna, w której reprezentanci szkolnego chóru zaśpiewali „Flagę” oraz „Witaj majowa jutrzenko”. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy hymn naszego państwa czyli „Mazurka Dąbrowskiego”, a Pani Dyrektor w kilku słowach przypomniała jak ważne było wydarzenie, które dziś tak uroczyście świętowaliśmy.  Po wystąpieniu nadszedł czas na wręczenie nagród dla uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w Szkolnym Konkursie Historycznym odbywającym się w tym roku pod hasłem „Poznaję historię”. Wyróżnienia otrzymali Aleksandra Kunkel i Norbert Bas z klasy V, miejsce III Kacper Gasyna, miejsce II Kacper Horbowy, a miejsce I Natalia Sokalska – wszyscy z klasy VI.  Dyplom oraz puchar za zajęcie II miejscaPowiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie Wiosna” otrzymał również zespół wokalny „Biedronki” z kl. „O”. Wszystkim nagrodzonym serdecznie  gratulujemy!

Przygotowanie i prowadzenie:
p. M. Wierzchnicki (komentarz)
p. T. Picz

Data: 1 maja, 2015

Uroczysty apel z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 224. rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA. To wiekopomne wydarzenie z historii Polski uczciliśmy występem artystycznym uczniów z klasy V i VI wspieranych przez dzieci z oddziału zerowego oraz klasy II i III. Po zaśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego oraz przypomnieniu najważniejszych faktów historycznych związanych z tym wydarzeniem, wspólnie zaśpiewaliśmy patriotyczną pieśń „Witaj majowa jutrzenko”, a najmłodsi uczestnicy tego wydarzenia, wsparci przez uczennice z kl. VI, wyrecytowali wiersze poruszające temat uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej z 1791 roku. Przy tej okazji nie zapomnieliśmy również o naszym Patronie – Wincentym Witosie jak i o sztandarze naszej szkoły.

Organizacja:
p. M. Wierzchnicki (komentarz)
p. T. Picz