Punkt Przedszkolny

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 8 lipca, 2018

Zakończenie roku przedszkolnego 2017/18

Dnia 21 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyło się zakończenie roku przedszkolnego. Dzieci z Punktu Przedszkolnego i kl. „O” zaprezentowały swoim gościom wspaniały występ. Nie zabrakło wierszy, piosenek i tańca. Ważnym gościem na tej uroczystości była Pani Dyrektor Grażyna Rożnowska, której dzieci pięknie podziękowały za okazane dobro i codzienny uśmiech oraz wręczyły pamiątkowe upominki. Na koniec dzieci otrzymały z rąk  Pani Dyrektor i swoich wychowawczyń dyplomy i książki na pamiątkę tego roku. Wszystkim dzieciom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Rodzicom serdecznie dziękujemy za ufundowanie książek i wszelką pomoc.

Organizacja wydarzenia
p. K.Walicha
p. M. Chojnacka (komentarz)

Data: 18 czerwca, 2018

Numery alarmowe u przedszkolaków

Już za kilka dni rozpoczynają się wakacje, dlatego też na ostatnich zajęciach dzieci z Punktu Przedszkolnego zostały zapoznane z numerami alarmowymi oraz z jednym z haseł naszej szkoły BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM . Przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące straży pożarnej, pogotowia oraz policji. Dobierały w pary numer alarmowy z pojazdem służb oraz osoby pracujące w nich. Wysłuchały wiersza A. Bober ” Bezpieczne wakacje” oraz nauczyli się krótkiej piosenki zespołu Śpiewające Brzdące ” 112 NUMER ALARMOWY” tym samym poznając uniwersalny numer ratunkowy. A na koniec bardzo dobrze odnaleźli się w zabawie „Zgłoszenia”, gdzie musieli wcielić się w rolę dyspozytora oraz osoby poszkodowanej lub świadka jakiegoś zdarzenia. Mam nadzieję, że te zajęcia były dla dzieci interesujące i w razie kłopotów będą wiedziały co trzeba zrobić.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. M. Chojnacka

Data: 12 czerwca, 2018

Sensoplastyka w przedszkolu

Sensoplastyka to typ zajęć rozwojowych dla dzieci. Celem prowadzonych warsztatów jest wspieranie rozwoju kompetencji interpersonalnych dzieci poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym. Materiały sensoryczne wykorzystywane na zajęciach wpływają na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, smaku i słuchu. W trakcie zajęć dziecko ma kontakt tylko z produktami spożywczymi, które są obecne w jego codziennym życiu. W takich twórczych warsztatach wzięło udział całe nasze przedszkole. Dzieci tworzyły masy wg własnego pomysłu. Najczęściej z mąki, oleju, barwnika spożywczego i płatków owsianych powstawał „miód”. Nie zabrakło również różnych ciast, ciągutków i kulek, które mogły powstać tylko w umysłach twórczych dzieci.

Przygotowanie i prowadzenie zajęć:
p. M. Chojnacka
p. K. Walicha (komentarz)