Ostatnia aktualizacja strony dnia 23.10.2017 roku.

Punkt Przedszkolny

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 17 października, 2017

Jesień w przedszkolu

W naszym przedszkolu (Punkcie Przedszkolnym) jesień na dobre się rozgościła. Dzieci pięknie wykleiły wiewiórki z jesiennych liści oraz stworzyły z nich bukiety, które są wspaniałą dekoracją naszego kącika przyrodniczego.

SAŁATKA WARZYWNA

Ubiegły tydzień u przedszkolaków poświęcony był warzywom. Dzieci wiedzą, że warzywa stanowią największą bazę witamin i trzeba je jeść, by być zdrowym i silnym. Potrafią określić ich części jadalne. Skosztowały niektórych na surowo, ale stwierdziły, że najlepiej zrobić z nich sałatkę – więc kolejnego dnia zabrały się do pracy. Efekt był bardzo smaczny.

OWOCE Z SADU

W pierwszym tygodniu pażdziernika przedszkolaki poznały smaczne i zdrowe owoce, które można jeszcze spotkać jesienią w sadach m. in. jabłka, gruszki, śliwki. Bez żadnego problemu wymieniły ich nazwy z podziałem na sylaby. Dzieci doskonale poradziły sobie także z segregowaniem owoców, rozpoznawaniem ich po smaku i dotyku. Było przy tym wiele zabawy i uśmiechu.

Prowadzenie zajęć i komentarze
p. M. Chojnacka

Data: 6 maja, 2017

Bociany z przedszkola

Wiosna nie rozpieszcza bocianów, które do nas przyfrunęły z ciepłych krajów. Dlatego dzieci z naszego Punktu Przedszkolnego same wykonały boćki, które w naszym przedszkolu na pewno nie zmarzną. W deszczowe dni czas naszym najmłodszym umilają krótkie bajki- oczywiście oglądamy tylko te bez przemocy, mądre, które uczą i wychowują.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. M. Kobylarz

Data: 15 kwietnia, 2017

Przedstawienie kl.I

W minionym tygodniu dzieci z klasy „0” i punktu przedszkolnego odwiedziły dzieci z klasy I z przedstawieniem pt: „Idzie Wiosna”. Dziękujemy za mile spędzony czas.

Przygotowanie przedstawienia
p. E. Formela
komentarz
p. P. Wesołowska-Szmajda