Dokarmianie zwierząt

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 8 stycznia, 2017

Wielkie serca

Uczniowie szkoły mają wielkie serca. Lubią pomagać. W akcji „Góra Grosza” zebrano kwotę 92 zł 26 gr . Pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci , które nie wychowują się w swojej rodzinie. Dużym powodzeniem cieszyła się też akcja zbierania karmy dla zwierząt w schronisku. Zebrano ponad 100 kg żywności. Jak co roku, nad przeliczeniem pieniędzy czuwał Samorząd Szkolny. Wszystkim zaangażowanym w akcje uczniom bardzo dziękujemy.

Organizacja i komentarz
pedagog szkolny
p. K. Leończyk

Data: 18 stycznia, 2016

Okres dokarmiania ptaków

Zima to przede wszystkim okres dokarmiania ptaków, które nie odlatują do ciepłych krajów. Dobrze o tym wiedzą nasze przedszkolaki, dlatego zbudowały karmiki z…plastikowych butelek. Jak widać ich praca nie poszła na marne, skorzystały nasze sikorki.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. M. Kobylarz

Data: 10 stycznia, 2016

Pomagamy i umiemy się dzielić

Uczniowie naszej szkoły chętnie pomagają i umieją się dzielić. Pokazali swoje wielkie serca podczas różnego rodzaju akcji charytatywnych organizowanych na terenie szkoły. Licznie zebrano karmę dla bezdomnych zwierząt w schronisku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja „Góra Grosza”, celem której jest pomoc dzieciom , które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. To ważna lekcja empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Dnia 10 stycznia 2016 r. 10 osób z klasy szóstej kwestowało na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze zasilą zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz wspomogą ratowanie ludzi starszych. Brawo nasi wspaniali uczniowie!!

Komentarz – pedagog
p. K. Leończyk