Sprzątanie Świata

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 24 września, 2018

Akcja Sprzątanie Świata

21 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowej kampanii Sprzątania Świata. Polega ona na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Tegoroczna Akcja Sprzątania Świata odbyła się pod hasłem „Akcja- Segregacja 2x więcej, 2x czyściej”.
Organizacja i komentarz: p. Katarzyna Leończyk

Data: 7 maja, 2018

„Posprzątaj swój dom” – 2018

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Posprzątaj swój dom”. Pogłębienie świadomości na temat potrzeby ochrony i porawy stanu środowiska naturalnego jest bardzo ważnym działaniem. Akcja ta była swoistym promowaniem postaw ekologicznych zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. ,,Każdy z nas zyska na ochronie środowiska” , „Okaż kulturę i chroń naturę”. To hasła, które towarzyszą uczniom gdy Ziemia potrzebuje pomocy.

Organizacja i komentarz
p. K. Leończyk

Data: 27 września, 2017

„Nie ma śmieci – są surowce”

Dnia 15.09.2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Sprzątaniu Świata. Akcja ta odbyła się pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Celem tej akcji jest zmiana postrzegania odpadów jako śmieci, czyli czegoś niepotrzebnego. Śmieci to często wartościowe surowce, które można przetworzyć i ponownie wykorzystać. To bardzo ważne, aby każdy z nas świadomie unikał tworzenia odpadów. Rzeczy niepotrzebne starajmy się oddawać tym, którzy ich potrzebują i bezpiecznie je wykorzystają, a resztę oddajmy do segregacji. Pamiętaj, że jesteś częścią przyrody, jeśli ją zaśmiecasz i niszczysz, to niszczysz samego siebie.

Komentarz
p. K. Leończyk