programowanie

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 3 marca, 2018

Olympic fire!

Podsumowanie Igrzysk Olimpijskich odbyło się na j. angielskim w kl.V. Uczniowie znają angielskie nazwy dyscyplin sportowych, poznali też czasowniki niezbędne do mówienia o sporcie oraz Sport Rules. Uczniowie wykonali również sportowe projekty oraz zakodowali olimpijską pochodnię.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. K. Włoch-Czapiewska

Data: 24 lutego, 2018

W minionym tygodniu na j.angielskim

Zakodowane Koty
Klasy I-III obchodziły w tym tygodniu na j.angielskim Dzień Kota. Dzieci poznały nowe słownictwo i rozpoczęły przygodę z kodowaniem ozobotów. W ramach zadań z ogólnopolskiego projektu Uczymy Dzieci Programować uczniowie wykonali ozobotowe kotki i poznali komendy: fast, slow i turn.

Adverbs – Przysłówki
Uczniowie klasy VII utrwalali w minionym tygodniu przysłówki w j.angielskim. Wspólnie tworzyliśmy zdania o sławnych tego świata, korzystaliśmy z platformy edukacyjnej i pracowaliśmy z ozobotem.

Flipping classroom
Flipping clasroom to lekcja „do góry nogami”. W minionym tygodniu tą metodą pracowaliśmy na j.angielskim wspólnie z czwartoklasistami. Uczniowie do lekcji przygotowali się samodzielnie w domu. Ich zadaniem było wykonanie plakatów o ubraniach i zapoznanie się ze słownictwem, które będzie nam potrzebne. Na lekcji wspólnie utrwalalismy słownictwo i umówiliśmy przygotowane prace. Następnie uczniowie odczytując współrzędne kodowali obrazek, było to oczywiście jedno z ubrań. Na koniec pracowaliśmy na platformie edukacyjnej www.quizlet.com gdzie uczniowie sprawdzili nabytą wiedzę w praktyce.

Prowadzenie wszystkich zajęć i komentarze
p. K. Włoch-Czapiewska

Data: 29 grudnia, 2017

Program o tematyce świątecznej

Eksperci twierdzą, że kodowanie to trzeci język świata, a nauka kodowania w szkołach będzie za kilka- kilkanaście lat sprawą tak naturalną jak nauka czytania czy pisania. Kodowanie, czy po prostu programowanie uczy myślenia, przewidywania, pomaga tworzyć strategie działań. Uczniowie klasy czwartej na dodatkowej lekcji programowania korzystają z programu Baltie. Na ostatnich zajęciach w dowolnie wybranym trybie- Czarowanie lub Programowanie tworzyli program o tematyce świątecznej. Byli przy tym bardzo kreatywni!

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. D. Bugajska