Ostatnia aktualizacja strony dnia 20.11.2017 roku.

matematyka

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 9 listopada, 2017

Matematyka z nowymi laptopami

Uczniowie klasy 4, 5, 6 oraz 7 na ostatniej matematyce pracowali na nowych szkolnych laptopach. Korzystając ze strony www.matzoo.pl utrwalali wiadomości z ostatnio poznanych zagadnień. Dodatkowym urozmaiceniem zajęć były krótkie filmiki z ciekawostkami matematycznymi związanymi z omówionymi tematami.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. D. Bugajska

Data: 25 października, 2017

Matematyka w nowej sali

Klasy 4-7 uczą się matematyki w nowej sali. Nauce sprzyja nie tylko piękne wnętrze, ale także nowoczesny sprzęt i ciekawe platformy edukacyjne. Dziś uczniowie pracowali korzystając z „Matlandii”. Klasa siódma stawiała czoła procentom, klasa szósta utrwalała wiadomości z geometrii, piątoklasiści znajdowali liczby pierwsze i złożone, natomiast czwartoklasiści zajmowali się dziesiątkowym systemem pozycyjnym. Taki lekcje angażują wszystkich uczniów!

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. D. Bugajska

Data: 21 maja, 2017

Lekcja matematyki w terenie

Gdy przychodzą gorące dni, bardzo trudno jest skupić się na pracy w ciepłej klasie. Doskonałą alternatywą jest lekcja matematyki w terenie! Uczniowie klasy czwartej chwycili za miarki, centymetry krawieckie oraz  linijki i ruszyli na szkolne podwórko. Ileż tam obiektów do mierzenia! Barierki, drzewa, kwiaty, motyle, parapety okienne, a nawet szkolny Orlik. Czwartoklasiści zostali podzieleni na grupy. Wśród nich były osoby odpowiedzialne za dokonywanie pomiarów oraz zapisywanie i przeliczanie ich wyników na różne jednostki metryczne. Wszyscy bardzo zaangażowali się w zadanie i nie chcieli wracać do szkoły! Zajęcia bardzo się wszystkim podobały.

Prowadzenie zajęć i komentarz
p. D. Bugajska