Konferencje, fora, festiwale i pikniki naukowe

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 6 czerwca, 2018

XV Bałtycki Festiwal Nauki

Dnia 25 maja uczniowie klasy czwartej i piątej wzięli udział w imprezie popularnonaukowej pod nazwą XV Bałtycki Festiwal Nauki, który miał miejsce w Słupsku. Mieli okazję uczestniczyć w warsztatach składania origami, tworzenia interaktywnych pojazdów Lego, obejrzeli pokaz możliwości psów policyjnych, wzięli udział w pokazach sprzętu i wyposażenia poszczególnych służb mundurowych RP, a także sprawdzili swoją sprawność pokonując policyjny tor przeszkód. Odwiedzili mobilne planetarium, gdzie astronom, podróżnik i popularyzator nauki odkrywał i w ciekawy sposób wyjaśniał zagadki Kosmosu podczas pokazu „sztucznego nieba”. W czasie trwania Festiwalu można było odwiedzać stoiska i punkty z grami, doświadczeniami fizycznymi i chemicznymi, a także skorzystać z wielu atrakcji. Wszyscy wrócili pełni nowych wrażeń pytając, czy w przyszłym roku pojedziemy tam znowu..?

Organizacja i komentarz
p. D. Bugajska

Data: 16 czerwca, 2016

Na Forum Edukacji Regionalnej

W tym roku, na Forum Edukacji Regionalnej, które odbyło się w Słupsku uczniów naszej szkoły reprezentował Jakub Gruszewski z kl. II. Kuba recytował wiersz poety z naszego regionu.

Data: 6 czerwca, 2016

Na Pomorskim Festiwalu Nauki w 2016 r.

Dnia 3 czerwca klasa piąta i szósta wybrały się do Słupska na Pomorski Festiwal Nauki. Uczniowie mieli okazję spotkać się z nauką z różnych dziedzin. Odwiedzili stanowisko kryminalistyczne, gdzie chętnym zdjęto odciski palców, zainteresowali się zabawkami fizycznymi, które w ciekawy sposób tłumaczyły istotę wielu zjawisk i zasad fizycznych. Ciekawość wzbudził też pokaz teledetekcji satelitarnej, Uczestnicy dowiedzieli się, na czym polega pomiar satelitarny i w jaki sposób na podstawie obserwacji satelitarnych możliwe jest identyfikowanie procesów zachodzących w środowisku morskim. Uczniowie wzięli udział w warsztatach składania brył modułowych , a także zagrali w logiczne gry planszowe, które znane są z tego, że otwierają drzwi do świata matematyki. Piątoklasiści i szóstoklasiści mieli okazję przypatrzeć się bliżej możliwościom drukarki 3D. Zadawali liczne pytania młodym naukowcom prezentującym możliwości takiej drukarki i dowiedzieli się, że istnieje prawdziwy dom mieszkalny wydrukowany przez to urządzenie. Wyprawa na Festiwal była ciekawa i bardzo pouczająca!

Organizacja
p. D. Bugajska (komentarz)
Opieka
p. K. Włoch-Czapiewska