Ostatnia aktualizacja strony dnia 25.04.2018 roku.

Konferencje, fora, festiwale i pikniki naukowe

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 16 czerwca, 2016

Na Forum Edukacji Regionalnej

W tym roku, na Forum Edukacji Regionalnej, które odbyło się w Słupsku uczniów naszej szkoły reprezentował Jakub Gruszewski z kl. II. Kuba recytował wiersz poety z naszego regionu.

Data: 6 czerwca, 2016

Na Pomorskim Festiwalu Nauki w 2016 r.

Dnia 3 czerwca klasa piąta i szósta wybrały się do Słupska na Pomorski Festiwal Nauki. Uczniowie mieli okazję spotkać się z nauką z różnych dziedzin. Odwiedzili stanowisko kryminalistyczne, gdzie chętnym zdjęto odciski palców, zainteresowali się zabawkami fizycznymi, które w ciekawy sposób tłumaczyły istotę wielu zjawisk i zasad fizycznych. Ciekawość wzbudził też pokaz teledetekcji satelitarnej, Uczestnicy dowiedzieli się, na czym polega pomiar satelitarny i w jaki sposób na podstawie obserwacji satelitarnych możliwe jest identyfikowanie procesów zachodzących w środowisku morskim. Uczniowie wzięli udział w warsztatach składania brył modułowych , a także zagrali w logiczne gry planszowe, które znane są z tego, że otwierają drzwi do świata matematyki. Piątoklasiści i szóstoklasiści mieli okazję przypatrzeć się bliżej możliwościom drukarki 3D. Zadawali liczne pytania młodym naukowcom prezentującym możliwości takiej drukarki i dowiedzieli się, że istnieje prawdziwy dom mieszkalny wydrukowany przez to urządzenie. Wyprawa na Festiwal była ciekawa i bardzo pouczająca!

Organizacja
p. D. Bugajska (komentarz)
Opieka
p. K. Włoch-Czapiewska

Data: 25 maja, 2015

Na XIII Bałtyckim Festiwalu Nauki

Dnia 22 maja kl.V i kl.VI brały udział w XIII Bałtyckim Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Akademię Pomorską w Słupsku. Nasi uczniowie składali origami, wykonywali badania profilaktyczne, częstowali się zdrową żywnością, zwiedzali różnorodne wystawy i oglądali pokazy słupskich fizyków. Mieli przy tym okazję, korzystając z licznika Geigera, zbadać promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe. Inną ciekawostką był eksperyment związany z promieniowaniem UVA i UVB. Uczestnicy
doświadczenia badali przepuszczalność różnych materiałów: szkła, pleksi oraz własnych okularów przeciwsłonecznych. Wyprawa na piknik naukowy w Akademii była ciekawa i pouczająca.

Organizacja wyjazdu:
p. D. Bugajska (komentarz)
p. K. Włoch-Czapiewska