Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Bierkowie » Ciekawe spotkania
Ostatnia aktualizacja strony dnia 08.07.2018 roku.

Ciekawe spotkania

Wpisy z tej kategorii

 
Data: 25 czerwca, 2018

,,Bezpieczeństwo przede wszystkim”

,,Bezpieczeństwo przede wszystkim” to hasło , które zna każdy uczeń naszej szkoły. Podczas dzisiejszego apelu zaproszeni przedstawiciele Komendy Policji w Słupsku przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Uczniowie klasy 5 odebrali podczas apelu karty rowerowe. To duże przeżycie, zwłaszcza że wręczali je zaproszeni policjanci życząc uczniom szerokiej drogi.

Organizacja i komentarz
pedagog p. K. Leończyk

Data: 23 czerwca, 2018

Miła wizyta

Dnia 12.06.2018 r. odwiedzili nas nasi amerykańscy przyjaciele. Tiwa, Epuna, Oliver i Daniel uczyli się w naszej szkole przez ponad rok. Musieli jednak wrócić do swego kraju, do Kansas. Było dla nas wielkim i miłym zaskoczeniem, gdy odwiedzili nas  z paczkami pełnymi słodkich prezentów dla każdego ucznia naszej szkoły. Pochwalili się przy tym, że po powrocie do kraju pisali test sprawdzający ich obecną wiedzę i wypadli na nim znakomicie – wszyscy uzyskali oceny A, czyli najwyższe. Jesteśmy dumni z naszych amerykańsko-polskich uczniów. Życzymy im wspaniałych wyników w dalszych etapach kształcenia. Dziękujemy za miłą wizytę i pamięć  o nas.

Data: 17 marca, 2018

„Słupskie ścieżki do niepodległości”

W dniu 6 marca 2018 roku gościliśmy w naszej szkole p. Marcina Prusaka, który wraz z paniami z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku odpowiadają za projekt „Słupskie ścieżki do niepodległości”. Na spotkaniu zaprezentowane zostały dzieje Jana Bauera, które są punktem wyjścia do realizacji wspomnianego przedsięwzięcia. Całość zakończona zostanie sztuką teatralną, w której wystąpią uczniowie klasy V po wcześniejszych warsztatach, jakie odbędą się zarówno w Bibliotece jak i naszej szkole.

Dnia 13 marca 2018 roku wraz z klasą V uczestniczyliśmy w warsztatach w filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach projektu „Słupskie ścieżki do niepodległości”. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zadaniami związanym ze wspomnianym projektem oraz wzięli udział w warsztatach przygotowujących ich do tej roli.

Organizacja i komentarze
p. M. Wierzchnicki